Як правильно вибрати гаманець або портмоне: типорозміри, фурнітура, шви, підкладка, кількість відділень і багато іншого

Як правильно вибрати гаманець або портмоне: типорозміри, фурнітура, шви, підкладка, кількість відділень і багато іншого

Гроші люблять не тільки рахунок, а й дбайливе поводження. Про це відомо з давніх-давен. Тому, як тільки гроші стали використовуватися для покупок і продажу, відразу ж з’явилися перші монетниці. Проходили століття, і сьогодні, кожен може вибрати для себе той аксесуар, який допоможе акуратно зберігати всі кредитки, купюри, візитки, карти на знижки, в загалому все, що повинно бути постійно під рукою.

Але тепер, коли вибір настільки широкий, з’явилася проблема – складно розібратися, чим відрізняються аксесуари і знайти справді підходящий. Тому в статті мова піде про те, в чому основні відмінності гаманців, портмоне, монетниць та інших видів аксесуарів, які у них є особливості і як купити річ, яка буде ідеально виглядати і підходити за ціною.

Портмоне і гаманець: в чому відмінність

Перша і найголовніша відмінність цих аксесуарів полягає в тому, що гаманець – це жіноча модель, а портмоне – чоловіча. Звичайно ж, ніхто не забороняє дівчатам використовувати портмоне без декору, якщо їм подобатися такий мінімалізм.

Зазвичай у портмоне дуже прості лінії, строгі форми, стримана кольорова гама. Портмоне – це плоский аксесуар, горизонтальний або вертикальний, має відділення для купюр, карток, може бути оснащений додатковим потайним кишенею на блискавці. У портмоне немає застібки у вигляді затискачів. Воно або нічим не оснащено, або має невеликий хлястик з блискавкою. Аксесуар менше жіночого гаманця, завжди складається в два або три рази.

У свою чергу, жіночі гаманці представлені десятками моделей, в яких дизайнери часто втілюють свої сміливі фантазії. Гаманець має досить великий розмір, буває тільки горизонтального типу, завжди оснащений кнопкою або блискавкою на боці. У нього є багато відділень. тому дівчатам зручно буде зберігати дисконтні карти, сортувати купюри і так далі.

Далі ми розберемо кожен тип аксесуарів і розповімо, за якими критеріями потрібно вибирати гаманці і портмоне. Почнемо з чоловічих аксесуарів.

Типорозміри чоловічих портмоне

Перший тип – це аксесуари купюрники або Breast Wallet. Їх носять в нагрудній кишені, тому такы портмоне мають великі розміри, та вертикальны. У них є кілька відділень, грошові купюри в портмоне можна покласти рівно, в повному розмірі, без згинання. Такий аксесуар також можна носити в сумці або навіть просто в руці, а ось в кишеню брюк він не влізе. Ще одна особливість купюрника – в ньому немає відділення для металевих грошей, зате є спеціальне відділення для водійських прав, з так званим пластиковим прозорим “віконцем”.

Портмоне подвійного складання Bi-fold wallet – це найпопулярніший вид аксесуара, який складається в два рази і закривається як книжка або закривається на хлястик. У цьому варіанті аксесуара, відділення складаються навпіл, також там є місце для пластикових карт, у багатьох моделях передбачена кишеня для дрібниці. Такі портмоне можуть мати різні розміри, тому серед них можна знайти варіант, який підійде для тих, хто любить носити аксесуар в кишені джинсів. Ще один плюс такого портмоне – його можна носити в руках і, при цьому, він буде добре поєднуватися з будь-яким стилем одягу.

Tri-fold wallet або Тріфолд – це багатофункціональний варіант, який складається з трьох частин. У ньому є багато різних відділень, тому такий варіант стане ідеальним для бізнесменів, яким завжди потрібно мати при собі багато різних карт і грошових купюр. Вибираючи такий аксесуар потрібно пам’ятати про те, що він буде товщім, ніж інші моделі, однак вмістить всі кредитки, карти, права та інші документи, і поміститься в кишеню куртки, піджака або в барсетку.

Затискач для грошей – це дуже зручний аксесуар, який підійде для тих, хто не любить портмоне, але хоче, щоб купюри завжди були акуратно складені. Money clip просто затискає гроші, і, чоловік дістає з кишені акуратну стопочку, а не гору купюр, з яких судорожно намагається вибрати відповідну.

І останній тип аксесуарів – це кардхолдери або кредитниці. Однак їх використовують тільки для зберігання банківських карт.

Вертикальное портмонеПортмоне двойного сложенияПортмоне тройного сложенияЗажим для денегКредитница, картхолдер

Типи портмоне за способом закриття

Класичні портмоне взагалі не мають застібок, вони просто закриваються. Такі аксесуари залишаються закритими завдяки жорсткості шкіри і власної ваги. Якщо чоловік кладе всі речі в відділення, які для них призначені, то ризик того, що гроші або карти випадуть, зводяться до нуля. Плюс такого портмоне полягає в тому, що не доводиться витрачати зайвий час на його відкриття.

Але якщо молодий чоловік все ж не довіряє таким моделями, він може придбати аксесуар з хлястиком на кнопці. Звичайно, він буде довше відкриватися, а й суб’єктивне відчуття безпеки теж буде сильніше. При виборі важливо пам’ятати про те, що кнопка застібалася не надто туго і не надто вільно. Це забезпечить хорошу фіксацію незалежно від того, наскільки заповнене портмоне.

Якщо ж чоловік хоче аксесуар на блискавці, він повинен бути готовий до того, що така фурнітура, в більшості випадків, використовується в жіночих гаманцях. З блискавками дизайнери випускають тільки портмоне, які вирізняються з-поміж інших моделей завдяки своїй формі і дизайну. Непопулярність блискавки у чоловічих виробах пояснюється тим, що хлопці вважають: на відкриття блискавки витрачається занадто багато зайвого часу.

Що ж стосується монетниці, то її також можна частіше зустріти в жіночих виробах, ніж в чоловічих. Це відділення додає гаманцю товщини, що чоловіки не люблять. До того ж, представники сильної статі часто взагалі не дуже люблять дрібницю. Так що портмоне без монетниці – це більш популярний варіант. Хоча є і моделі з її присутністю. Тому кожен може підібрати те, що йому дійсно зручно.

Портмоне без застежкиПортмоне на кнопкеПортмоне на молнииПортмоне с монетницей

Типорозміри жіночих гаманців

Найпопулярніший тип – класичний горизонтальний гаманець, у якого зверху є панель, яка накриває основну частину, з кнопкою для фіксації. У такому аксесуарі є кілька відділень для купюр, які можна вкласти не згинаючи, тобто, в повний розмір, велика монетниця, також деякі відділення можуть закриватися на блискавку.

Є варіанти з віконцями для прав і фотографій на внутрішній стороні панелі, що закривається, кишеньки для пластикових карт. Також у більшості гаманців є зовнішня кишеня, яка закривається на блискавку. Завдяки торцевій складці, такі вироби відрізняються великою місткістю. Типовий жіночий гаманець має довжину 18 сантиметрів і завширшки 10 сантиметрів.

Жіночі гаманці, як і чоловічі портмоне, можуть бути подвійного і потрійного складання. Дизайн таких моделей різноманітний. Але у всіх є бічні кишені, відділення для дрібниці. Такі гаманці застібаються як на хлястик, так і на кнопку, яка закривається зачиненням. Сьогодні можна зустріти багато варіантів на магнітах. Але ця фурнітура не завжди достатньо надійна.

Єдиний мінус гаманців в кілька додавань – об’ємність. Але якщо жінку це не бентежить, такий аксесуар стане для неї зручним і корисним помічником на багато років.

Цікавий тип гаманців – це гаманці-клатчі. Вони мають класичний розмір, можуть закриватися і на кнопку, і на блискавку. Плюс такого аксесуара – в багатофункціональності. У повсякденному житті він відіграє роль звичайного гаманця, але якщо дівчині потрібно піти на вечір – з легкістю перетворюється в елегантну сумочку, якій можна доповнити коктейльну або вечірню сукню. Такі гаманці часто використовують в подорожах. Вони дуже місткі, деякі відділення оснащені блискавками, тому немає ризику, що загубляться гроші або важливі речі. А інші, навпаки, відкриті зверху, так що не потрібно витрачати зайвий час, щоб дістати помаду або хустку. А ще, у багатьох моделях є кнопки, завдяки якому ризик того, що з клатча щось несподівано випаде, зводиться до нуля. У такого гаманця завжди є зовнішнє відділення з блискавкою. Стандартний розмір клатча – 19 сантиметрів на 11 сантиметрів.

Женский кошелек открытыйЖенский кошелек с кредитницейЖенский кошелек с кредитницей открытыйЖенский клатч-портмонеЖенский клатч-портмоне открытый

Способи закриття жіночого аксесуара

Більшість моделей гаманців закривається на тугу кнопку, щоб аксесуар не розстебнувся, навіть якщо в ньому багато купюр і карт. До речі, на відміну від портмоне, гаманців без застібки не буває. Це пояснюється тим, що дівчата люблять класти в свої аксесуари багато різних карт і інших дрібних речей, і щоб вони не випали, потрібна хороша фіксація. Сьогодні варіантів на блискавки набагато менше, ніж кнопкових, так як доводиться витрачати більше часу, щоб відкрити такий гаманець. Багато відділів мають різний спосіб закриття. Відділ, в якій людина буде зберігати дрібницю, часто закривається на засувку, а відділення для купюр – на блискавку. Монетниці в жіночих гаманцях є завжди.

Функціонал гаманців і портмоне: відділення для карт, купюр, водійських прав

Сьогодні всі користуються різними картами, починаючи від кредиток і закінчуючи абонементами в тренажерний зал, бонусними картками і так далі. Тому в гаманці має бути досить відділень для цих речей. В середньому, людина використовує від 10-ти до 15-ти карт. Відповідно, в гаманці має стільки відділень, щоб всі вони вільно розмістилися і не змішувалися.

Також потрібно звернути увагу і на те, скільки готівки людина звикла носити з собою. Деякі взагалі не люблять купюри і розплачуються ними тільки в крайньому випадку. А інші, навпаки, майже завжди платять саме паперовими грошима. Тому тим, хто має при собі досить велику суму, варто підібрати варіант з декількома відділеннями, щоб розсортувати гроші. Решті буде цілком достатньо моделі з одним або двома відділеннями.

Водіям також варто звернути увагу на наявність бокового відділення з пластиковим віконцем. Якщо покласти права саме туди, не доведеться постійно їх діставати, коли потрібно буде пред’явити документ. Перш ніж купувати гаманець, переконайтеся в тому, що відділення відповідає розмірам прав.

До речі, тим, хто використовує чипованниє карти, рекомендовано звернути увагу на гаманці і портмоне зі спеціальними екрануючими пластинами. Вони зовсім непомітні, при цьому не дозволяють зчитувати дані з карт.

Гаманець тревелер – кращий вибір мандрівника

Такі аксесуари – це щось середнє між гаманцем і маленькою сумкою. У тревелер поміщаються не тільки гроші і картки, але і паспорта, квитки. Є чоловічі і жіночі варіанти. Всі тревеллери мають багато відділень, вони надійно закриваються за допомогою блискавки або кнопки. Оскільки такими аксесуарами часто користуються як чоловіки, так і жінки, багато моделей випускають в стилі «унісекс». Якщо такий аксесуар є хоча б у одного члена сім’ї, яка вирушає в подорож, можна бути впевненими в тому, що гроші і документи будуть надійно зберігається в зручному тревелері.

кошелек-тревелер

Матеріали для виготовлення портмоне і гаманців

При виборі аксесуара люди часто віддають перевагу шкірозаміннику, оскільки цей матеріал дешевше. Однак якщо ви хочете, щоб гаманець прослужив хоча б чотири роки, краще брати шкіру. В цьому випадку вкладені кошти точно окупляться тим, що не доведеться шукати заміну вже через пару років, а то і місяців. На кожзамі дуже швидко з’являються тріщини, потертості на згинах. Навіть якщо таке портмоне не порветься, воно точно втратить свій презентабельний вигляд.

Гаманці роблять з тонкої і товстої шкіри. Кожен вид має свої особливості.

Свиняча шкіра – це найдешевший варіант. Вона відрізняється високою щільністю і жорсткістю, однак, саме через це виглядає грубою і не завжди приємна на дотик. Аксесуари зі свинячої шкіри – найдешевші.

Якщо потрібен більш тонкий і м’який варіант – варто звернути увагу на гаманці з коров’ячої шкіри. Вона має середню вартість, відрізняється гнучкістю, красивим зовнішнім виглядом і високою зносостійкістю.

Найтонша шкіра – теляча. З неї виготовляється безліч брендових аксесуарів. До речі, деякі думають, що чим тонше шкіра – тим швидше вона зноситься. Це не правда. Якісна тонка шкіра отримує довгий термін служби за рахунок своєї еластичності. Вона не втрачає прекрасний зовнішній вигляд навіть через багато років.

А якщо придбати виріб, який додатково дублений воском і олією, то такий аксесуар можна носити протягом десятиліть.

Особливості маркування матеріалу

Щоб не помилитися з вибором, в першу чергу, варто звертати увагу на виробника. Якщо це відома перевірена компанія – для переживань немає причин. А ще, потрібно дивитися на маркування. У кожного виду матеріалу є своє маркування, яке завжди завдають на етикетці:

 • натуральна шкіра – Genuine leather и 100% leather;
 • шкіра найвищої вичинки – Real leather;
 • зерниста шкіра без полірування – Full-grain leather;
 • шкіра з природною текстурою поверхні – Textured leather;
 • лакірований виріб – Patent leather;
 • тонка високоякісна шкіра – Fine leather;
 • щільна і жорстка шкіра – Goat leather;
 • вінтажний матеріал – Distressed leather;
 • нубук –Nubuck;
 • дуже м’який матеріал – Buttery (soft) leather;
 • тиснений матеріал – Embossed leather;
 • просочена шкіра – Oiled leather.

Вибір кольору

Цвета кошельков

Сьогодні покупцям пропонують моделі в різних колірних гамах. І хоча палітра умовно розділяється на «чоловічі» і «жіночі» кольори, зараз на це вже рідко звертають увагу. Тому кожен може підбирати ті кольори, які підходять під його загальний стиль і повністю відповідають уподобанням.

Тим, хто любить класику і хоче, щоб аксесуар був немарким, при цьому стриманим і елегантним, можна порадити придбати коричневий гаманець або портмоне. Він підійде як до стилю кежуал, так і до ділового. У цьому кольорі виграшно виглядають будь-які моделі, починаючи від купюрник і закінчуючи варіантами в три складання.

Чорний колір – це ще один варіант, який ніколи не виходить з моди. Він вважається сучасною класикою і теж підходить до будь-якого стилю. Дуже добре виглядає як в чоловічих, так і в жіночих образах, поєднується з одягом для кожного сезону.

Червоні гаманці – яскраві і стильні аксесуари, які стають родзинкою і дуже подобаються жінкам, які вміють і люблять привертати увагу. Для чоловічих портмоне червоний колір не характерний, однак матеріал такого відтінку може бути використаний в якості підкладки для аксесуарів чорного кольору. Це виглядає стильно і елегантно.

Також чоловічі аксесуари можуть бути виконані в темно-синьому, болотному і темно-бордовому кольорі. Багато представників сильної статі віддають перевагу саме таким моделям, оскільки вони виділяються серед численних чорних і коричневих варіантів.

Що ж стосується жіночих гаманців, то тут присутня величезна різноманітність кольорів і відтінків: бузкові, блакитні, зелені, помаранчеві, кольору фуксії, сливові, пісочний, з малюнками, принтами і абстрактними узорами. Тому представниці прекрасної статі завжди зможуть знайти той гаманець, в якому їм буде приємно зберігати карти і купюри.

Прошивка, підкладка і фурнітура

Мужские портмоне.швы

Ці три останні пункти дуже важливі, тому що від них також багато в чому залежить те, наскільки довго гаманець або портмоне служитиме своїм господарям.

При виборі аксесуара потрібно дивитися на прошивку, оскільки якщо нитки швидко зносяться – гаманець розірветься, навіть в тому випадку, коли він зроблений з натуральної шкіри. Тому потрібно брати варіанти з міцними нитками – капроновими або синтетичними. Щоб нитка була максимально міцною – її просочують жиром і воском. А от товщина нитки не має особливого значення, оскільки навіть найтонша капронова нитка рветься з великими труднощами.

По периметру вироба прошивка повинна бути подвійною. Якщо видно стирчачі нитки або прогалини в швах – такий гаманець брати не варто. Також не радимо купувати варіанти з пухнастими нитками, оскільки вони нічим не просочені, а значить, швидко порвуться.

Шов повинен бути рівним, все стежки – однаковими. Не допускається наявність зигзагів або пропусків. Це означає, що перед покупцем підробка, так як відомий виробник не дозволить собі такий брак. До речі, у світових брендів гаманці часто не тільки проклеєні, а й прошиті. Завдяки цьому їх міцність і довговічність збільшується в кілька разів. Також в місцях згину можуть бути вшиті додаткові клаптики шкіри, щоб посилити ці місця, запобігши можливість появи зламів навіть після багаторічної експлуатації.

Фурнітура гаманців завжди повинна бути дуже високої якості, тому для виготовлення замків і кнопок використовують латунь або сталь. Саму фурнітуру надійно фіксують на матеріалі, оскільки вона буде відкриватися і закриватися тисячі разів.

При покупці потрібно перевірити, наскільки легко і плавно відкривається / закривається блискавка або кнопка. Собачка повинна «ходити» легко, без ривків. Якщо блискавка заїдає, не варто очікувати, що вона розробиться. Краще просто вибрати іншу модель.

Подкладка портмонеПідкладка в гаманці або портмоне повинна бути зшита тільки з синтетичної тканини, оскільки вона набагато міцніше, ніж бавовняна. А значить, довго не буде протиратися. Найякісніша підкладка повинна бути в відділенні для купюр, оскільки пальці стикаються з нею багато разів на день. Важливо перевірити, наскільки щільно підігнані внутрішні відділення. Між ними не повинно бути зазорів. Якщо шов виконаний нерівно – є великий ризик того, що підкладка почне швидко розходитися і прориватися.

До речі, деякі вважають, що для пошиття підкладки варто використовувати нубуковой виворіт, але ця думка невірна. У неї ворсиста поверхня, за яку будуть чіплятися купюри, до того ж, вона швидко засалиться, втратить презентабельний зовнішній вигляд і стане неприємною на дотик.

Мабуть, ось і все, що потрібно знати, щоб купити гарний і якісний гаманець. Правда, варто ще звернути увагу на запах і забарвлення. Шкіряні вироби завжди мають приємний нерізкий запах, а ось замінник має неприємний хімічний аромат, який важко не помітити.

Що ж стосується забарвлення, то щоб визначити якість речі, досить провести по поверхні вологою серветкою. Якщо гаманець погано фарбують – на серветці залишиться слід, а на поверхні з’являться розводи від фарби. Але таке може статися тільки тому випадку, якщо вам попадеться аксесуар зі шкірозамінника від невідомого виробника, який розірветься через пару місяців.

Сподіваємося, що інформація, яку ми виклали в цій статті, допоможе вам вибирати гаманці і портмоне, які будуть чудово виглядати і служити протягом довгих років.

Поділитися

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *