Історія шкіряних сумок: Від стародавніх часів до сьогодення
Історія шкіряної сумки занурює нас у таємниці доісторичних часів, коли первісні кочові племена використовували натуральну шкіру як єдиний доступний матеріал для одягу та аксесуарів. Люди тих далеких часів, збирали свої речі та інструменти у шматки шкур, прив'язуючи їх до себе, коли вирушали на пошуки їжі чи нового житла. Археологи знаходять лише задубілі шматки шкіри, але відтворити точний вигляд сумки з тих часів вже неможливо. Сучасні шкіряні сумки є елегантним нащадком цього давнього аксесуара, що розповідає нам про винахідливість та міць духу наших предків.
Давньоєгипетські наскельні малюнки 5-6 століть до н.е. відкривають нам перші підтвердження виробництва шкіряних сумок, засвідчуючи їхнє застосування у давні часи. У Стародавньому Єгипті шкіряні сумки слугували не лише для зберігання ліків, інструментів та цінностей, а і як символ влади, багатства та престижу. Пізніше, у Стародавній Греції та Римі, шкіряні сумки стали невід'ємним атрибутом мандрівників, воїнів та торговців, що свідчить про їхню універсальність та практичність у різних сферах життя.
Розвиток майстерності виготовлення сумок Майстри шкіряного ремесла відточували свої навички протягом століть, і вже з 11-го століття у Європі монетниці (мішечки для монет), які кріпилися до пояса, стали популярним аксесуаром. Тоді бідніші верстви користувалися монетницями з тканини, тоді як заможніші виготовляли їх із шкіри, прикрашаючи тисненням, золотом та дорогоцінними каменями. Аж до 13-го століття, окрім гаманців, багаті люди почали використовувати шкіряні футляри для перенесення молитовників.
З 15-го століття аксесуари для носіння монет та дрібниць стають модним трендом, з'являються відмінності між чоловічими та жіночими моделями. Чоловіки віддавали перевагу гаманцям з грубої шкіри, які кріпилися до пояса за допомогою петлі та мали кріплення для кинджала чи ножа. Жіночі сумочки носилися під спідницями на довгому шнурку, вважаючись частиною спідньої білизни. Вишукані дами віддавали перевагу м'якій шкірі та прикрашали свої аксесуари складними золотими, срібними та шовковими орнаментами, а також використовували ювелірні прикраси на гаманцях.
1670 року в чоловічих костюмах з'являються кишені, а жіночий захований під численними спідницями гаманець збільшується до розміру ридикюля і носитися тепер відкрито - на руці. З цього моменту прикраси стають ще більш вишуканими, і сумочка набуває сучасного статусу невід'ємного аксесуара модного вбрання. У 18 столітті фаворитка французького короля Людовика 15 маркіза де Помпадур запроваджує в моду вищого світу аналог сучасної сумки не тільки для перенесення в ній грошей, а й для зберігання особистих речей.
Остаточне становлення жіночої сумочки як частини образу склалося 1790 року. Ці аксесуари стали обов'язковими для світських дам, вони набули різноманітних дизайнів і призначення - для балу, для театру, для прогулянки, мати сумочки під різне вбрання вважалося розкішшю.
Сучасні шкіряні сумки
Історія сучасної сумки починається з 1896 року, вперше модний дім Louis Vuitton показав світові колекцію сумок з монограмою бренду. Згодом сумки починають виробляти фабричним способом. Світова війна 1914 року вносить корективи в моду і саме призначення такого аксесуара як сумка. Вони стають більшими, функціональнішими, зручнішими для перенесення важких речей. Смутні часи закінчилися, а об'ємні сумки залишилися як частина образу модниць по всьому світу.
Розвиток ділової активності до 50 років 20 століття ознаменовується появою сумки-портфеля, засновником дизайну є бренд Hermes, він залишається актуальним і до сьогоднішнього дня.
Сьогодні існують сотні дизайнів жіночих і чоловічих сумок, вони відрізняються розмірами і формою, матеріалами і призначенням, але, як і сотні років тому, найпопулярнішими залишаються сумки з натуральної шкіри.