0
Мої закладки 0

Вплив виробництва сумок на довкілля: Вибір еко-шкіри і рецикльованої шкіри

Вплив виробництва сумок на довкілля: Вибір еко-шкіри і рецикльованої шкіри

За час свого існування людство завдало непоправної шкоди екології. Масове знищення цілих видів тварин та рослин, шкідливе виробництво, що завдало непомірних збитків природі… Настав час схаменутись. Останні кілька десятиліть стрімко поширюється тренд на екологічне виробництво та етичне ставлення до тваринного світу.

Ми з вами теж можемо підтримати цю тенденцію, обираючи матеріали, що не шкодять довкіллю. Зокрема, це стосується одягу, сумок та різноманітних аксесуарів. Сьогодні ми поговоримо про безсумнівні переваги у виборі екологічних матеріалів для виготовлення ваших улюблених сумок.

Що таке еко-шкіра та чим вона краща за натуральну?

Еко-шкіра - це відносно новий матеріал, порівняно з іншими, масове виробництво якого почалося майже сторіччя тому. Складається він з тканого полотна, на яке наносять полімери. Потім їм надають бажаного кольору та фактури. Виробництво еко-шкіри не потребує великих витрат. До того ж воно не завдає шкоди тваринам, що, безсумнівно, важливо для людей, які з пошаною та любов’ю ставляться до тварин. Окрім цього, порівняно з натуральним аналогом, перевагами еко-шкіри є:

  • Стійкість до впливу зовнішнього середовища;
  • Невибагливість у догляді;
  • Гіпоалергенність (дуже корисна якість, дозволяє використовувати екошкіру навіть дітям):
  • Високий ступінь еластичності та міцності;
  • Майже нескінченна палітра кольорів на будь-який смак.

З недоліків можна виділити хіба що те, що при сильному нагріванні, еко-шкіра може почати видавати різкий неприємний запах.

Рецикльована шкіра та її властивості

Рецикльована шкіра - це, по суті, відходи виробництва шкіряних виробів. Різноманітні непотрібні шматочки та обрізки подрібнюють до консистенції порошку, а потім за допомогою синтетичних клейких речовин перетворюють на презентабельну “шкіру”. Для цього клейку шкіряну масу наносять на тканинну основу, а потім, як і у випадку з еко-шкірою, фактурять та фарбують.

Порівняно з натуральною та еко-шкірою, рецикльована має більше недоліків, ніж переваг. Серед них можна виділити дуже незначну зносостійкість (за дуже рідкісними винятками, коли вироби з рецикльованої шкіри служили господарю кілька років). До того ж через велику кількість синтетичного клею, цей матеріал геть не “дихає”, що може викликати алергію і шкодити здоров’ю.

Перевагою, мабуть, можна вважати те, що вироби з рецикльованої шкіри складно відрізнити від натуральних. Навіть знавці іноді вагаються, коли перед ними знаходиться цей матеріал, адже він майже точно копіює властивості натуральної шкіри, включаючи навіть запах. Проте, коли мова йде про такий аксесуар як сумка чи гаманець, можна не турбуватись про слабку пропускну здатність рецикльованої шкіри. Цей матеріал також володіє великим розмаїттям кольорів, а виглядає не менш презентабельно і натурально, ніж справжній аналог.

Який же матеріал обрати?

Спираючись на все вищесказане, можна виявити безсумнівні переваги виробів з еко-шкіри. Порівняно з виробництвом натуральної та рецикльованої шкіри є етичним та екологічним, адже не шкодить тваринам. Сумочки, виготовлені з еко-шкіри, виглядають так само привабливо, як і з натуральної.

Якщо ж якщо вам принципово мати шкіряний аксесуар, то рецикльована шкіра - ваш вибір. Її виготовлення базується на принципах безвідходного виробництва, що теж приносить користь екології.


Схожі статті

Екошкіра – що це таке та з чим його їдять?
Як правильно доглядати за вашою сумкою, щоб вона служила довго?
Еко-шкіра проти натуральної шкіри
Як впливають тенденції моди на вибір сумки: розбір трендів 2023 року