Як правильно вибрати гаманець або портмоне: типорозміри, фурнітура, шви, підкладка, кількість відділень та багато іншого
Гроші люблять не лише рахунок, а й дбайливе поводження. Про це відомо споконвіку. Тому, як тільки гроші стали використовуватися для купівлі та продажу, відразу ж з'явилися перші монетниці. Проходили століття, і сьогодні кожен може вибрати для себе той аксесуар, який допоможе акуратно зберігати всі кредитки, купюри, візитки, картки на знижки, загалом все, що має бути постійно під рукою.
Але тепер, коли вибір настільки широкий, з'явилася проблема - складно розібратися, чим відрізняються аксесуари і знайти дійсно підходящий. Тому в статті йтиметься про те, в чому основні відмінності гаманців, портмоне, монетниць та інших видів аксесуарів, які у них є особливості і як купити річ, яка ідеально виглядатиме і підходитиме за ціною
Портмоне та гаманець: у чому відмінність
Перша та найголовніша відмінність цих аксесуарів полягає в тому, що гаманець – це жіноча модель, а портмоне – чоловіча. Звичайно ж, ніхто не забороняє дівчатам використовувати портмоне без декору, якщо їм подобається такий мінімалізм.
Зазвичай у портмоне дуже прості лінії, строгі форми, стримана кольорова гама. Портмоне - це плоский аксесуар, горизонтальний або вертикальний, має відділення для купюр, карток, може бути оснащений додатковою кишенею на блискавці. У портмоне немає застібки у вигляді затискачів. Воно або нічим не оснащене, або має невеликий хлястик із блискавкою. Аксесуар менший за жіночий гаманець, завжди складається в два або три рази.
У свою чергу, жіночі гаманці представлені десятками моделей, в яких дизайнери часто втілюють свої сміливі фантазії. Гаманець має досить великий розмір, буває лише горизонтального типу, завжди оснащений кнопкою або блискавкою на боці. Він має багато відділень. тому дівчатам зручно буде зберігати карти знижок, сортувати купюри і так далі.
Далі ми розберемо кожен тип аксесуарів і розповімо, за якими критеріями потрібно вибирати гаманці та портмоне. Почнемо із чоловічих аксесуарів.
Типорозміри чоловічих портмоне
Перший тип - аксесуари купюрники або Breast Wallet. Їх носять у нагрудній кишені, тому такі портмони мають великі розміри, є вертикальними. Вони є кілька відділень, грошові купюри в портмоне можна покласти рівно, у розмірі, без згинання. Такий аксесуар також можна носити в сумки або навіть просто в руці, а от у кишеню штанів він не влізе. Ще одна особливість купюрника – у ньому немає відділення для металевих грошей, зате є спеціальне відділення для водійських прав, з так званим пластиковим прозорим віконцем.
Портмоне подвійного додавання Bi-fold wallet – це найпопулярніший вид аксесуара, який складається вдвічі і закривається як книжка або закривається на хлястик. У цьому варіанті аксесуара, відділення складаються навпіл, також є місце для пластикових карт, в багатьох моделях передбачена кишеня для дрібниці. Такі портмоне можуть мати різні розміри, тому серед них можна знайти варіант, який підійде для тих, хто любить носити аксесуар у кишені джинсів. Ще один плюс такого портмоне - його можна носити в руках і, при цьому, він добре поєднуватиметься з будь-яким стилем одягу.
Tri-fold wallet або Трифолд – це багатофункціональний варіант, який складається із трьох частин. У ньому є багато різних відділень, тому такий варіант стане ідеальним для бізнесменів, яким завжди потрібно мати при собі багато карток і грошових купюр. Вибираючи такий аксесуар потрібно пам'ятати про те, що він буде товстішим, ніж інші моделі, проте вмістить усі кредитки, картки, права та інші документи, і поміститься в кишеню куртки, піджака або барсетку.
Затискач для грошей - це дуже зручний аксесуар, який підійде для тих, хто не любить портмоне, але хоче, щоб купюри завжди були акуратно складені. Money clip просто затискає гроші, і чоловік дістає з кишені акуратну стопку, а не гору купюр, з яких судомно намагається вибрати відповідну.
І останній тип аксесуарів – цекардхолдериабо кредитниці. Однак їх використовують лише для зберігання банківських карток.
Типи портмоне за способом закриття
Класичні портмоне взагалі не мають застібок, вони просто захлопуються. Такі аксесуари залишаються закритими завдяки жорсткості шкіри та власній вазі. Якщо чоловік кладе всі речі до відділень, які для них призначені, то ризик того, що гроші або картки випадуть, зводяться до нуля. Плюс такого портмоне полягає в тому, що не витрачати зайвий час на його відкриття.
Але якщо молода людина все ж таки не довіряє таким моделями, вона може придбати аксесуар з хлястиком на кнопці. Звичайно, він довше відкриватиметься, але й суб'єктивне відчуття безпеки теж буде сильнішим. При виборі важливо пам'ятати, що кнопка застібалася не надто туго і не надто вільно. Це забезпечить хорошу фіксацію незалежно від того, наскільки заповнено портмоне.
Якщо ж чоловік хоче аксесуар на блискавці, він повинен бути готовим до того, що така фурнітура, як правило, використовується в жіночих гаманцях. З блискавками дизайнери випускають лише портмоне, які виділяються серед інших моделей завдяки своїй формі та дизайну. Непопулярність блискавки у чоловічих виробів пояснюється тим, що хлопці вважають: на відкриття блискавки витрачається забагато зайвого часу.
Що ж домонетниці, то її також можна частіше зустріти в жіночих виробах, ніж у чоловічих. Це відділення додає гаманця товщини, що чоловіки не шанують. До того ж, представники сильної статі часто взагалі не дуже люблять дріб'язок. Так що портмоне без монетниці – це популярніший варіант. Хоча є й моделі із її присутністю. Тому кожен може підібрати те, що йому справді зручно.
Типорозміри жіночих гаманців
Найпопулярніший тип – класичний горизонтальний гаманець, у якого зверху є панель, що накриває основну частину, з кнопкою для фіксації. У такому аксесуарі є кілька відділень для купюр, які можна вкласти не згинаючи, тобто, в повний розмір, велика монетниця, деякі відділення можуть закриватися на блискавку.
Є варіанти з віконцями для прав і фотографій на внутрішній стороні панелі, що закривається, кишеньки для пластикових карт. Також у більшості гаманців є зовнішня кишеня, яка закривається на блискавку. Завдяки торцевій складці такі вироби відрізняються великою місткістю. Типовий жіночий гаманець має довжину 18 сантиметрів та ширину 10 сантиметрів.
Жіночі гаманці, як і чоловічі портмоне, можуть бути подвійного та потрійного додавання. Дизайн таких моделей різноманітний. Але всі мають бічні кишені, відділення для дрібниці. Такі гаманці застібаються як на хлястик, так і кнопку, яка закривається захлопуванням. Сьогодні можна зустріти багато варіантів на магнітах. Але ця фурнітура не завжди є достатньо надійною.
Єдиний мінус гаманців у кілька додавань – об'ємність. Але якщо жінку це не бентежить, такий аксесуар стане для неї зручним та корисним помічником на багато років.
Цікавий тип гаманців – це гаманці-клатчі. Вони мають класичний розмір, можуть закриватися і кнопку, і на блискавку. Плюс такого аксесуару – у багатофункціональності. У повсякденному житті він відіграє роль звичайного гаманця, але якщо дівчата потрібно піти на вечір – з легкістю перетворюється на елегантну сумочку, якою можна доповнити коктейльну або вечірню сукню. Такі гаманці часто використовують у подорожах. Вони дуже місткі, деякі відділення оснащені блискавками, тому немає ризику, що загубляться гроші чи важливі речі. А інші, навпаки, відкриті зверху, тож не потрібно витрачати зайвий час, щоб дістати помаду чи хустку. А ще у багатьох моделях є кнопки, завдяки якому ризик того, що з клатчу щось несподівано випаде, зводиться до нуля. Такий гаманець завжди має зовнішнє відділення з блискавкою. Стандартний розмір клатчу – 19 сантиметрів на 11 сантиметрів.
Способи закриття жіночого аксесуара
Більшість моделей гаманців закривається на тугу кнопку, щоб аксесуар не розстебнувся, навіть якщо у ньому багато купюр та карток. До речі, на відміну портмоне, гаманців без застібки немає. Це пояснюється тим, що дівчата люблять класти у свої аксесуари багато різних карт та інших дрібних речей, і щоб вони не випали, потрібна хороша фіксація. Сьогодні варіантів на блискавці набагато менше, ніж кнопкових, тому що доводиться витрачати більше часу, щоб відкрити такий гаманець. Багато відділів мають різний спосіб закриття. Відділ, у якій людина зберігатиме дрібницю, часто закривається на клямку, а відділення для купюр – на блискавку. Монетниці у жіночих гаманцях є завжди.
Функціонал гаманців та портмоне: відділення для карт, купюр, водійських прав
Сьогодні всі користуються різними картами, починаючи від кредиток та закінчуючи абонементами до тренажерного залу, бонусними картками тощо. Тому в гаманці має бути достатньо відділень для цих речей. У середньому, людина використовує від 10 до 15 карт. Відповідно, в гаманці має стільки відділень, щоб усі вони вільно розмістилися та не змішувалися.
Також потрібно звернути увагу і на те, скільки готівки людина звикла носити із собою. Дехто взагалі не любить купюр і розплачується ними тільки в крайньому випадку. А інші, навпаки, майже завжди сплачують саме паперові гроші. Тому тим, хто має при собі чималу суму, варто підібрати варіант з кількома відділеннями, щоб розсортувати гроші. Іншим буде цілком достатньо моделі з одним чи двома відділеннями.
Водіям також варто звернути увагу на наявність бокового відділення із пластиковим віконцем. Якщо покласти права саме туди, не доведеться постійно їх діставати, коли доведеться пред'явити документ. Перш ніж купувати гаманець, переконайтеся, що відділення відповідає розмірам прав.
До речі, тим, хто використовує чіповані карти, рекомендовано звернути увагу на гаманці та портмоне зі спеціальними пластинами, що екранують. Вони зовсім непомітні, при цьому, мають відбивні властивості, які не дозволяють зчитувати дані з карт.
Гаманець тревелер – найкращий вибір мандрівника
Такі аксесуари – це щось середнє між гаманцем та маленькою сумкою. У тревелер поміщаються не лише гроші та картки, а й паспорти, квитки. Є чоловічі та жіночі варіанти. Всі тревелери мають багато відділень, вони надійно закриваються за допомогою блискавки чи кнопки. Оскільки такими аксесуарами часто користуються як чоловіки, і жінки, багато моделей випускають у стилі «унісекс». Якщо такий аксесуар є хоча б у одного члена сім'ї, яка вирушає у подорож, можна бути впевненими у тому, що гроші та документи будуть надійно зберігатися у зручному тревелері.
Матеріали для виготовлення портмоне та гаманців
При виборі аксесуарів люди часто віддають перевагу шкірозаміннику, оскільки цей матеріал дешевше. Однак якщо ви хочете, щоб гаманець прослужив хоча б чотири роки, краще брати шкіру. В цьому випадку вкладені кошти точно окупляться тим, що не доведеться шукати заміну вже через кілька років, а то й місяців. На шкірозаміннику дуже швидко з'являються тріщини, потертості на згинах. Навіть якщо таке портмоне не порветься, воно точно втратить свій презентабельний вигляд.
Гаманці роблять із тонкої та товстої шкіри. Кожен вид має свої особливості.
Свиняча шкіра – це найдешевший варіант. Вона відрізняється високою щільністю і жорсткістю, однак саме через це виглядає грубою і не завжди приємна на дотик. Аксесуари зі свинячої шкіри – найдешевші.
Якщо потрібний більш тонкий і м'який варіант – варто звернути увагу на гаманці з коров'ячої шкіри. Вона має середню вартість, відрізняється гнучкістю, гарним зовнішнім виглядом та високою зносостійкістю.
Найтонша шкіра – теляча. З неї виготовляється безліч брендових аксесуарів. До речі, дехто думає, що чим тонша шкіра – тим швидше вона зноситься. Це не правда. Якісна тонка шкіра одержує довгий термін служби за рахунок своєї еластичності. Вона не втрачає прекрасного вигляду навіть через багато років.
А якщо придбати виріб, який додатково дублений воском та олією, то такий аксесуар можна носити протягом десятиліть.
Особливості маркування матеріалу
Щоб не помилитися з вибором, насамперед варто звертати увагу на виробника. Якщо це відома перевірена компанія – причин для переживань немає. А ще треба дивитися на маркування. У кожного виду матеріалу є своє маркування, яке завжди наносять на етикетку:
- натуральна шкіра – Genuine leather та 100% leather;
- шкіра найвищого вироблення - Real leather;
- зерниста шкіра без полірування – Full-grain leather;
- шкіра із природною текстурою поверхні – Textured leather;
- лакування виріб – Patent leather;
- тонка високоякісна шкіра Fine leather;
- щільна та жорстка шкіра – Goat leather;
- вінтажний матеріал – Distressed leather;
- нубук - Nubuck;
- дуже м'який матеріал – Buttery (soft) leather;
- тиснений матеріал - Embossed leather;
- просочена шкіра - Oiled leather.
Вибір кольору
Сьогодні покупцям пропонують моделі у різних кольорових гаммах. І хоча палітра умовно поділяється на «чоловічі» та «жіночі» кольори, зараз на це рідко звертають увагу. Тому кожен може підбирати ті кольори, які підходять під його загальний стиль і повністю відповідають перевагам.
Тим, хто любить класику і хоче, щоб аксесуар був немарким, при цьому стриманим та елегантним, можна порадити придбати коричневий гаманець чи портмоне. Він підійде як до стилю кежуал, так і до ділового. У цьому кольорі виграшно виглядають будь-які моделі, починаючи від купюрників і закінчуючи варіантами три складення.
Чорний колір – це ще один варіант, який ніколи не виходить із моди. Він вважається сучасною класикою і також підходить до будь-якого стилю. Відмінно виглядає як у чоловічих, так і жіночих образах, поєднується з одягом для кожного сезону.
Червоні гаманці – яскраві та стильні аксесуари, які стають родзинкою та дуже подобаються жінкам, які вміють та люблять привертати увагу. Для чоловічих портмоне червоний колір не характерний, проте матеріал такого відтінку може бути використаний як підкладка для аксесуарів чорного кольору. Це виглядає стильно та елегантно.
Також чоловічі аксесуари можуть бути виконані в темно-синьому, болотяному та темно-бордовому кольорі. Багато представників сильної статі віддають перевагу саме таким моделям, оскільки вони виділяються серед численних чорних та коричневих варіантів.
Що ж до жіночих гаманців, то тут присутня величезна різноманітність кольорів та відтінків: бузкові, блакитні, зелені, помаранчеві, кольори фуксії, сливові, пісочні, з малюнками, принтами та абстрактними візерунками. Тому представниці прекрасної статі завжди зможуть знайти той гаманець, в якому їм буде приємно зберігати карти та купюри.
Прошивка, підкладка та фурнітура
Ці три останні пункти дуже важливі, оскільки від них також багато в чому залежить те, наскільки довго гаманець чи портмоне служитиме своїм господарям.
При виборі аксесуара потрібно дивитися на прошивку, оскільки якщо нитки швидко зносяться – гаманець розірветься, навіть у тому випадку, коли він виготовлений з натуральної шкіри. Тому потрібно брати варіанти із міцними нитками – капроновими чи синтетичними. Щоб нитка була максимально міцною – її просочують жиром та воском. А ось товщина нитки не має особливого значення, оскільки навіть найтонша капронова нитка рветься насилу.
По периметру виробу прошивка має бути подвійною. Якщо видно нитки, що стирчать, або прогалини в швах - такий гаманець брати не варто. Також не радимо купувати варіанти з ворсистими нитками, оскільки вони нічим не просякнуті, а отже, швидко порвуться.
Шов має бути рівним, всі стібки – однаковими. Не допускається наявність зигзагів чи перепусток. Це означає, що перед покупцем підробка, оскільки відомий виробник не дозволить собі такий шлюб. До речі, у світових брендів гаманці часто не лише проклеєні, а й прошиті. Завдяки цьому їхня міцність і довговічність збільшується в кілька разів. Також у місцях згину можуть бути вшиті додаткові клаптики шкіри, щоб посилити ці місця, запобігши можливості появи зламів навіть після багаторічної експлуатації.
Фурнітура гаманців завжди має бути дуже високої якості, тому для виготовлення замків та кнопок використовують латунь чи сталь. Саму фурнітуру надійно фіксують на матеріалі, оскільки вона відкриватиметься і закриватиметься тисячі разів.
При покупці потрібно перевірити, наскільки легко та плавно відкривається/закривається блискавка або кнопка. Собачка повинна «ходити» легко, без ривків. Якщо блискавка заїдає, не варто очікувати, що вона розробиться. Краще просто вибрати іншу модель.
Підкладка в гаманці або портмоне повинна бути зшита тільки з синтетичної тканини, оскільки вона набагато міцніша, ніж бавовняна. А отже, довго не протиратиметься. Найякісніша підкладка має бути у відділенні для купюр, оскільки пальці стикаються з нею багато разів на день. Важливо перевірити, наскільки щільно підігнано внутрішні відділення. Між ними не повинно бути заз<