Як правильно вибрати валізу: особливості, нюанси, варіанти
Валіза – це найзручніший спосіб перевезення ручної поклажі. Тому виробники щорічно випускають десятки різних моделей, які відрізняються за формою, кольором та розміром. Вибираючи валізу, треба пам'ятати про те, що більшість авіаційних компаній мають обмеження на розмір ручної поклажі. Тому якщо людина не хоче здавати валізу у багажне відділення, вона повинна мати розміри не більше ніж 55 см × 40 см × 20 см. Всі інші параметри цього типу товарів залежать виключно від того, що саме потрібно господареві валізи і як часто ця людина подорожує .
Пластик чи тканина
На ринку легко можна знайти валізи з таких матеріалів:
- пластик;
- тканина
Кожен вид має свої особливості та плюси. Якщо говорити про пластикову продукцію, то вона ніколи не промокає, тому можна не турбуватися про те, що речі постраждають під час дощу. Також ці валізи дуже легко очищаються. Щоб позбавитися бруду, достатньо лише протерти поверхню серветкою. Ще один плюс – міцний корпус, який витримує механічні пошкодження, падіння, удари. Така валіза не подряпається, а якщо вона має ще й титанову крихту в покритті, то зможе служити десятиліттями. Така продукція має лише один мінус – висока ціна. Але, пластикові валізи дійсно того варті.
Що ж до продукції з тканини, вона також має багато своїх плюсів. І перший – невелика вага. Найменші валізки без речей усередині важать близько двох кілограм. Тому з тими, хто бере валізу з тканини, ніколи не станеться казусна ситуація в аеропорту, пов'язана із перевагою.
У тканинних моделей є такі особливості:
- внутрішній простір валізи розтягується в 3-5 разів, тому в нього можна скласти велику кількість речей;
- є моделі, пошиті з тканини з водовідштовхувальним просоченням, яке захищає речі від промокання та попадання бруду;
- наявність бічних кишень дозволяє окремо скласти різні корисні дрібниці, які можуть стати в пригоді в дорозі;
- невисока ціна порівняно із пластиковими моделями.
Якість та щільність тканини вимірюється у денах, як і у випадку з жіночими колготками. Чим більше ден – тим довше валіза не зноситься. Тому варто брати варіанти, які не тонші, ніж 600 ден.
Розміри валіз
Найменші валізи мають об'єм до 40 літрів і розміри, які знаходяться в межах 40 см х 55 см х 20 см. Такі двоколісні моделі ідеально підходять для тих, хто не любить брати в дорогу багато речей. Якщо ж передбачається, що людина візьме не лише пару футболок, джинси та змінну білизну, краще придбати середню валізу заввишки 56-72 сантиметри та об'ємом близько 85 літрів. У таку валізу можна скласти речі всієї родини. А тим, хто збирається переодягатися кілька разів на день, цієї валізи буде достатньо, щоб узяти всі вечірні сукні, костюми, кілька пар взуття. У нього навіть влізе ноутбук та фен. При цьому такі валізи не можна назвати громіздкими. Завдяки спеціальному способу пошиття вони виглядають дуже акуратно і вміщують багато речей.
Вибір валізи на колесах
Коли людина котить валізу дорогою, навантаження на руку зменшується на 70 відсотків. Щоб не довелося носити свою валізу в руках і переживати через те, що вона не подолає чергову нерівність, необхідно підібрати варіант із міцними коліщатками. Найкращими вважаються великі (з діаметром від 5 сантиметрів), що мають додатковий захисний корпус. Також якісні колеса повинні знаходитися на одній осі та кожне мати окреме кріплення. Щоб зменшити тертя, багато виробників оснащують колеса підшипниками.
Дехто вважає, що краще взяти валізу на 4-х колесах, щоб на них було менше навантаження. Однак такий варіант важко переміщати по вибоїнах, та й навантаження буде розподілено не однаково. Рекомендовано купувати моделі із посиленими задніми або подвійними колесами. Вони дозволяють котити валізу навіть під кутом.
Ручки аксесуара
Що навіть стосується ручок, то найкращими вважаються моделі, у яких їх три:
- фіксована зверху та збоку;
- висувна зверху.
Навіть якщо висувна зламається, все одно можна буде без проблем нести валізу в горизонтальному положенні. Також потрібно звертати увагу на ручку, що знаходиться біля висувної. Добре, якщо вона має металеві заклепки. Що ж до висувної ручки – її пластикове кріплення повинне надійно та глибоко входити у металеві вставки, та утримується шурупами. Завдяки цьому зникає ризик того, що вона зламається в невідповідний момент.
Замок на валізі
Ті, хто хоче, щоб речі гарантовано ніхто і ніколи не вкрав, купують валізи із сейфовими кодовими замками. Людина самостійно вводить код, який знає лише він сам. Відповідно, така валіза ніколи не зможе відкрити хтось чужий.
Якщо немає можливості придбати такий варіант, можна брати модель з блискавкою. Бувають такі типи:
- металева;
- пластмасова;
- прогумована.
Перший варіант відрізняється високою міцністю, проте на згинах швидко починає ламатися. Пластмаса набагато гнучкіша за метал, тому блискавки з неї вважаються міцнішими. Головне – вибрати широку, від 8 сантиметрів. Вона служитиме набагато довше.
А гумова блискавка – це ідеальний варіант. Вона не пропускає вологу навіть під час сильного дощу.
І останнє, що потрібно знати про блискавки – вони не повинні закриватися туго. Тому не варто слухати продавців, які кажуть, що згодом бігунок почне легше ходити. Якщо блискавка заїдає – краще взяти іншу модель.
Знаючи цю інформацію, кожен зможе легко підібрати якісну валізу, яка прослужить багато років.